Wycieczka do Gniezna

16 listopada 2023r. uczniowie klasy Va, VIb i VIIb wybrali się z wizytą do pierwszej stolicy Polski – Gniezna. Wycieczka miała charakter historyczno - kulturalny. Celem uczestników wyjazdu było zwiedzenie Wzgórza Lecha. Uczniowie poznali historię miasta, a także legendy związane z powstaniem Gniezna i życiem św. Wojciecha – patrona Polski. Wraz z przewodnikiem uczniowie zwiedzili Katedrę Gnieźnieńską, a w tym słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Kolejnym punktem programu była wizyta w Teatrze Piasku Tetiany Galitsyny. Młodzi widzowie obejrzeli spektakl pt. „Mały Książę”. Historia Małego Księcia, ucząca ponadczasowych wartości: miłości i przyjaźni, bardzo wszystkich poruszyła. Widowisko malowane na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączone z grą aktorów i świateł zrobiło na widzach ogromne wrażenie i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Organizatorkami wycieczki były panie: Agnieszka Krawczyk i Barbara Rozkwitalska.