Czytanie Biblii w różnych językach

Dnia 23 kwietnia 2024 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. dra Jakuba Cieślewicza w Strzelnie we współpracy ze strzeleńskim Domem Kultury zorganizował po raz trzeci ,,Czytanie Biblii w różnych językach”.

Podczas tego przepięknego i niecodziennego wydarzenia można było usłyszeć fragmenty Pisma Świętego w języku łacińskim, hebrajskim, greckim, włoskim, francuskim, rosyjskim, niemieckim, angielskim oraz polskim. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Rychlewska z klasy IV a, która przeczytała fragment Biblii w języku polskim, Natan Niemiec z klasy V, który przeczytał fragment Biblii w języku angielskim oraz Natalia Pawłowska z klasy VII a, która została przygotowana przez germanistę Pawła Zbytniewskiego i zaprezentowała fragment Pisma Świętego po niemiecku. W ,,Czytaniu Biblii w różnych językach” gościnnie wzięła również udział klasa IV a wraz z nauczycielką matematyki, Katarzyną Panert. Jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 jest kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, w tym wsparcie powrotu do szkół języka łacińskiego jako drugiego języka obcego. Wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy, wpisuje się właśnie w ten kierunek.